BEKO SERVİSİ ÜMRANİYE 0 216 612 34 99

Beko servisi ümraniye,Beko servis Ümraniye,beko ümraniye servisi

ARÇELİK BUZDOLABI SES YAPIYOR NEDEN?

ARÇELİK BUZDOLABI SES YAPIYOR NEDEN?


Arçelik buzdolabı Servis fiyatları yüksek diye Servis Çağırmaktan endişeleniyormusunuz Arçelik buzdolabı servisimiz bu endişeye son veriyor Arçelik buzdolabınız ses yapıyor veya çalışmıyorsa buzdolabi servisimizden yardım alabilirsiniz.

7/24 Çağrı Merkezimiz
0 (216) 612 34 99

Buzdolabı Ses Yapıyor  şikayeti üzerine Boğazici teknik servislerimizden yardım isteyen müşterilerimizin cihazlarını incelediğimizde aynı sorunlar ile karşılaşıyoruz.

no forst buzdolabınız ses yapıyorsa bunun bir, çok nedeni olabilir. Ses yapma arızası zamanında müdahale edilmezse bazı durumlarda bu arıza büyüyerek çok maliyetli onarımlar ortaya çıkabilir. Buzdolabının neden ses yaptığını tespit etmek için servis çağırmanıza gerek kalmayabilir. Servis çağırmadan önce sizin yapabileceğiniz işlemler şunlardır.

1) Buzdolabının ayakları ayarlı olmayabilir. Bu durumda titreşim meydana gelerek ses yapar. Buzdolabının sağ ve sol kısmındaki ayaklarını zemine göre ayarladığınız zaman sorun çözülebilir.

2) Buzdolabını iç fanı bozuk olabilir. İç fan bozuksa ses duyulduğu esnada buzdolabının kapılarından biri açılır. Kapı açıldığında ses kesiliyorsa sorun fan motorundadır. Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur servis çağırmanız gerekir.

3) Buzdolabından parça kırılıyor gibi ses geliyorsa bu ses normal olabilir. No frost sistemli buzdolaplarında buzluk kısmında oluşan buzlar defrost yani eritme esnasında çözülürken bu şekilde ses çıkarabilir.

4) Buzdolabınızın içinden titreşim şeklinde ses geliyorsa rafların içindeki cam eşyalar ve kavanoz gibi parçalar bir birine değiyor olabilir.

BUZDOLABINIZDA SES ÇIKARIYOR VE YUKARIDA BELİRTİLEN SEBEPLERDEN KAYNAKLANMIYOR İSE AŞAĞIDAKİ BELİRTİLEN SEBEPLERDEN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR.

Kompresörün presyonları aşınmış olabilir

Dış fan motorunun burçları aşınmış olabilir

Dondurucu bölümün deki karlanma nedeni ile fan motorunda çarpma sesi olabilir

Dondurucu bölmenin fan motoru burçları aşınmış olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BEKO SERVİSİ ÜMRANİYE 0 216 612 34 99 © 2017 Frontier Theme